Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Wyspy Kanaryjskie oferują szerokie możliwości zakwaterowania. Wybór mają zarówno wymagający turyści, jak i ci, którzy bardziej zwracają uwagę na cenę. Poszczególne wyspy różnią się cenami zakwaterowania. Można powiedzieć, iż Tenerife i Gran Canaria należą do najdroższych, a El Hierro i La Gomera do najtańszych. Ceny uzależnione są od pory sezonu, ale są wyższe w okresie trwania karnawału i innych świąt.

Czasami ceny zakwaterowania zawierają też śniadanie, ale to nie jest tutaj regułą.

Zakwaterowania na „Kanarach”, to kilka możliwości. Można wybrać jeden z małych hoteli, paradory, apartamenty, casami rurales lub kemping.

Hotele

Zakwaterowanie w hotelach jest przeznaczone dla wymagających klientów, którzy cenią wyższy komfort i wolą dopłacić za obsługę. Miejsca na wybrzeżu podzielone są na rozległe kompleksy hotelowe, które oferują gościom bogaty dzienny i wieczorny program. Proszę nam wierzyć, są tam w cenie usługi, wykraczające poza normalny standard.

Paradory

Paradory, to państwowe placówki hotelowe, które są typowe dla Hiszpanii. Z zasady znajdują się w historycznych budowlach. Jest to droga forma noclegu, ale z drugiej strony jest tego warta. Na wyspach jest sześć takich obiektów. Na każdej, z wyjątkiem Lanzarote, jeden. Paradory znajdują się w pięknych miejscach lub bezpośrednio w parku narodowym.

Apartamenty

Apartamenty są na Wyspach Kanaryjskich najpopularniejszą formą zakwaterowania. Ich ceny mogą się bardzo różnić, ale jeżeli wystarczy nam podstawowe wyposażenie, to będą one przystępne. Do apartamentów jeżdżą całe rodziny z dziećmi, ale można również znaleźć apartamenty dla dwóch osób. W większości wyposażone są w kuchenkę, jedną lub dwie sypialnie, łazienkę, a czasami i pokojem gościnnym. Apartamenty mogą tworzyć samodzielne bloki lub być częścią kompleksu hotelowego. W tym drugim przypadku ich mieszkańcy mogą korzystać z identycznych usług, jak goście hotelowi np. basen czy korty tenisowe.

Casas rurales

Casas rurales, to hiszpańska forma agroturystyki. Niepowtarzalna atmosfera i spokój, którego nie znajdziemy w dużych kompleksach hotelowych. Wsie, w których się znajdują, mogą być znacznie oddalone od miast, wiec należy pomyśleć o transporcie. Zakwaterowanie nie zawsze jest tutaj tanie, ale jakość usług na dobrym poziomie.

Kempingi

Na wyspach jest dobra sieć kempingów. Warto wcześniej się z nią zapoznać. Nie zalecamy nocowania poza terenem do tego wyznaczonym, gdyż grozi to karą.

Generalnie można powiedzieć, iż na Wyspach Kanaryjskich zakwaterowanie jest na średnim poziomie cenowym. Najtańszym wariantem są wycieczki, które można zakupić w biurach podróży. W większości oferują one zakwaterowanie w trzy- lub cztero- lub pięciogwiazdkowych hotelach. Ceny mogą się różnić w zależności od jakości zakwaterowania, typu wyżywienia oraz terminu pobytu. W sezonie ceny pobytów na Wyspach Kanaryjskich wynoszą do 1,9 do 2,5 tys. zł od osoby.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok