Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - Transport

(Strony) > > > Transport

Dojazd na Wyspy Kanaryjskie

Samolotem

Ceny najtańszych biletów lotniczych z Polski na Wyspy Kanaryjskie wynoszą od 1,1 – 1,4 tys. zł, ale bez opłat lotniskowych. Tańszym wariantem jest skorzystanie z tanich linii lotniczych i dla przykładu wylot z Niemiec.

Największym lotniskiem jest Las Palmas na Gran Canarii, które rocznie obsługuje około 10 mln turystów. Ze wszystkich międzynarodowych lotnisk do miejscowości letniskowych możemy dotrzeć autobusem, taksówką lub samochodem, który można wypożyczyć na lotnisku.

Na Wyspy Kanaryjskie turyści udają się najczęściej w ramach turystyki zorganizowanej – wiele biur podróży w swojej ofercie posiada takie wyjazdy. Ceny za tygodniowy pobyt, w ramach oferty last minute, rozpoczyna się od około 1,4 tys. zł, ale doliczyć do tego jeszcze należy opłaty lotniskowe w kwocie około 400 zł.

Promem

Na “Kanary” można dostać się także promem, który wypływa z hiszpańskiego portu Kadyks (Kadiz), leżącego na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii. Prom jednak jest drogim wariantem, a do Gran Canarii płynie aż 30 godzin.

Kolejną możliwością jest dopłynięcie na Wyspy Kanaryjskie z każdej innej wyspy Oceanu Atlantyckiego jak np. Madera.

Transport na wyspie

Na większych wyspach można podróżować bez problemu autobusem. Jedynie do najodleglejszych miejsc i małych wiosek autobusu mogą jeździć dwa razy dziennie. Autobusy z zasady nie dojeżdżają do górskich miejscowości. Ceny biletów na dłuższych odległościach są drogie i dlatego polecamy korzystanie z tego środka komunikacji raczej na krótkich dystansach, czy z miejsca pobytu do miasta.

Korzystanie z taksówek jest tutaj złożone. Jest wiele taksówek, ceny nie są zawrotne, ale za darmo to nie jest.

Najlepiej jednak pożyczyć auto. Na wyspach jest wiele instytucji świadczących takie usługi. Przed podjęciem decyzji warto porównać ceny, które tutaj mogą się znacznie różnić. Wypożyczyć można również motocykl. Do wypożyczenie auta potrzebne będzie prawo jazdy, ważne minimum od 2 lat oraz wiek kierowcy ponad 21 lat.

Drogi na wyspach są dobrej jakości, ale należy uważać, gdy udajemy się w góry, bo tam są one już wąskie i mają niebezpieczne zakręty. Na takich drogach bezpiecznie jest użyć sygnału dźwiękowego przed zakrętem i ostrzec innego kierowcę o swojej obecności. Ceny paliw są niższe niż w kontynentalnej Hiszpanii.

Transport miedzy wyspami

Jeżeli nie chcemy spędzać urlopu jedynie na jednej wyspie, to można skorzystać z transportu pomiędzy wyspami. Lot trwa około pól godziny, najdalszy z Lanzarote do Las Palmas to już około 70 minut. Lotniska są na wszystkich wyspach, podobnie jak połączenia między nimi. Przykładowo z La Gomery na Gran Canaria i Tenerife. Inną możliwością jest przeprawa promowa.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok