Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - Tenerife

(Strony) > > > Tenerife

Wyspa Tenerife należy do najbardziej ulubionych kierunków. Stała się ulubiona dzięki przyjemnemu klimatowi, pięknym plażom i zróżnicowanej przyrodzie. Tenerife jest największą, ale także najbardziej zieloną wyspą całego archipelagu.

Znajdą tutaj coś dla siebie miłośnicy wypoczynku na plaży i turystyki pieszej, dla której wyspa stwarza idealne warunki. Dzięki zróżnicowaniu krajobrazu, o Tenerife mówi się często jak o minikontynencie. Urokliwa jest północna część wyspy, pełna plantacji bananów i rozmaitej flory. Środek wyspy jest górzysty i stanowi doskonały cel wypraw miłośników kolarstwa górskiego. Na południu znajdziemy największe i najbardziej wypełnione kurorty. Cała wyspa pokryta jest siecią instytucji obsługujących turystów, większość z nich prezentuje najwyższy poziom.

Tenerife jest największą z Wysp Kanaryjskich

Tenerife ma powierzchnię około 2000 km2 . Geolodzy opisują jej powstanie jako związane z wybuchem wulkanu, który połączył trzy wsypy w jedną. Najwyższym szczytem wyspy oraz w całej Hiszpanii jest Pico del Teide, który ma 3718 metrów wysokości. Stolicą wyspy jest Santa Cruz de Tenerife.

Plaże są tutaj prawdziwym błogosławieństwem. Na północy znajdziemy mniejsze z ciemnym piaskiem. Malownicza plaża z palmami tworzy architekturę interesującego kąpieliska Lago Martianez.

Pico del Teide – najwyższe wzgórze Wysp Kanaryjskich

Wierzchołek Pico del Teide stał się symbolem wyspy i dlatego warto poświęcić mu uwagę. Około 200 m pod wierzchołek wywiezie nas kolejka linowa. Tej wyprawy jednak nie będziemy żałować. Górna część wzniesienia aż do późnej wiosny przykryta jest śniegiem. Park Narodowy Teide zajmuje 36 proc. Powierzchni wyspy.

Loro Parque i inne ciekawostki Tenerife

Najsłynniejszą atrakcją na całych Wyspach Kanaryjskich jest Loro Parque. To typowy ogród botaniczno-zoologiczny, który znajduje się w miasteczku Puerto de la Cruz. Podziwiać można tutaj wiele gatunków zwierząt jak m.in. tygrysy, szympanse, krokodyle czy pstrokate papużki z prawie całego świata. Znajduje się tutaj także największy na świecie wybieg dla pingwinów. Można zobaczyć wielkie akwaria morskich zwierząt i roślin oraz imponujące kaktusaria Dzieci zainteresują tresowane zwierzęta.

Wielu turystów zmierza do najstarszemu i największemu na świecie dracenarium w Icod de los Vinos. To drzewo według legendy ma 1000 lat i wypływa z niego krew, która ma właściwości lecznicze.

Kolejnym popularnym miejscem jest Playa de las Americas. Znajduje się ona na południu wyspy i jest częścią największego kompleksu turystycznego. Tutaj znajdą coś dla siebie miłośnicy kąpieli, rozrywek wodnych, nocnego życia i rozrywek. Wielu turystów decyduje się także na wycieczkę na La Gomer. Plaża jest tutaj tworem zmieszanego piasku Sahary i piasku wulkanicznego.

Warto odwiedzić miasto La Laguna, które jest drugim co do wielkości na wyspie, a jego centrum wpisane zostało na listę pamiątek światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto La Orotava należy do najbardziej przyciągających miejsc na całej wyspie.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok