Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - Pogoda

(Strony) > > > Pogoda

Wyspy Kanaryjskie są często nazywane wyspami wiecznej wiosny. Oceaniczno - subtropikalny klimat regulowany jest prądem zatokowym i wiatrami pasatowymi. Turyści odwiedzają archipelag w ciągu całego roku i prawie zawsze mają gwarancję ciepłej i bezdeszczowej pogody. Średnia temperatura w okresie od listopada do kwietnia wynosi około 21 stopni Celsjusza, a w pozostałej części roku jest to 25 stopni Celsjusza. W chłodniejszych miesiącach nocne temperatury spadają do 10 stopni, a w lecie jest to 20 stopni.

Pogoda - temperatura morza na Wyspach Kanaryjskich

Temperatura morza w zależności od pory roku waha się od 17 do 24 stopni Celsjusza. Jednak temperatury na poszczególnych wyspach mogą się różnić. I to jest jeszcze jeden przykład różnorodności Wysp Kanaryjskich, która jest dla turystów atrakcją. Wybrać może każdy coś dla siebie.

Pogoda na poszczególnych Wyspach Kanaryjskich

Najcieplejszymi wyspami są Lanzarote i Fuerteventura, które wraz z małymi i znacznie mniej odwiedzonymi wysepkami Graciosa, Alegranzou i Lobosem, leżą najbliżej Afryki, co jest odczuwalne w klimacie.

Na Gran Canarii i na Tenerife w zimie jest nieco chłodniej. Zależy to od miejsca na wyspie, w którym się znajdujemy. Wiekszość ośrodków turystycznych znajduje sie jednak w ciepłych miejscach. Chłodniej jest na północy Tenerife i Gran Canarii.

Wyspy Gomera i La Palma są znacznie chłodniejsze. Jest tu mniej słonecznych dni. Jednak zdecydowanie najchłodniejsza ze wszystkich jest wyspa El Hierro.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok