Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - La Palma

(Strony) > > > La Palma

La Palma nie jest tak często odwiedzaną przez turystów wyspą, jak pozostałe. To głównie z tego powodu, że jest tutaj znacznie mniej terenów plażowych, a także słońce lubi się chować. Z drugiej strony istnieje wiele dowodów na to, dlaczego La Palma nazywana jest La Isla Bonita (piękna wyspa). Sprzyjające warunki klimatyczne spowodowały, że możemy tutaj podziwiać przepiękną przyrodę pełną roślin i drzew.

Na tej wyspie będą zadowoleni miłośnicy turystyki. Dal nich wyznaczono dużo tras z różnymi atrakcjami. Stromy teren, to gratka dla miłośników kolarstwa górskiego.

La Palma ma powierzchnię 706 km2 i jest piątą co do wielkości wyspą archipelagu. Najwyższym szczytem jest Roqe de los Muchasos (2426 m). Na tak małej powierzchni ma najwyższe przewyższenie na świecie. Na tej wyspie mieszka 85 tys. osób, a 18 tys. w stolicy Santa Cruz de la Palma. Klimat jest uzależniony od dużych wiatrów, ale średnia roczna temperatura wynosi 20o C.

Ciekawostki na La Palma

Na wyspie rosną bananowce i dużo innych drzew owocowych, sosny i oczywiście palmy. La Palma w tłumaczeniu znaczy „dłoń“. Wśród drzew żyją muflony, a także można spotkać dzikie króliki. Uroda terenu sprzyja rolnictwu, uprawia się tutaj tytoń. Wyjątkowo smakuje miejscowy miód i słynne wino.

Jeżeli chcemy spotkać się z dziewiczą przyrodą, to należy odwiedzić Parque Nacional de la Caldera de Taburiente. Oprócz wulkanu Tenequia i jaskini Cueva Bonita, natrafimy tutaj na bujną zieleń, źrodła, rzeki i rzeczki. Jest okazja, by zwiedzić największy wulkaniczny krater na świecie. Caldera de la Taburiente ma średnicę 9 km i głębokość 770 m.

Godna zwiedzenia jest też stolica wyspy Santa Cruz de la Palma. Malownicze uliczki, zakamarki, werandy i balkony, to ulubione miejsca Krzysztofa Kolumba. Na placu Plaza de Espaňa jest kościół z XV wieku Iglesia el Salvador. Interesujące jest muzeum morsko-historyczne, które znajduje się w żaglowcu.

Miłośnicy podglądania ciał niebieskich mogą spędzać czas na najwyższym punkcie miasta La Palma, które zdaniem astronomów jest do tego celu jednym z najlepszych miejsc na świecie. Z tego względu na Roque de los Muchachos zbudowano obserwatorium.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok