Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - La Gomera

(Strony) > > > La Gomera

Mała wyspa La Gomera może zachwycić każdego. Wulkaniczne występy skalne, jary, skalne stożki, a głownie bujna roślinność, tworzą tutaj osobliwy klimat. Jedna trzecia wyspy podlega ochronie i jest wpisana do światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wyspa ma wyjątkowa atmosferę, a podczas jej zwiedzania panuje cisza i spokój.

La Gomera, to jedna z dwóch najmniejszych wysp archipelagu. Jej powierzchnia wynosi 370 km2. Co prawda, wcześniej była dwukrotnie większa, ale uległa erozji. Na tej wyspie mieszka 20 tys. osób. Podobnie jak i inne Wyspy Kanaryjskie, powstała w wyniku działań wulkanicznych tworzy ją jeden górski masyw o nazwie Alto de Garjonay.

Ciekawostki na La Gomera

Z pobytu na tej wyspie najbardziej będą zadowoleni miłośnicy przyrody. Często można spotkać drzewa laurowe, ale i też afrykańskie oraz kanaryjskie palmy, z których produkuje się miód.

Oczywiście nie należy zapomnieć o zwiedzeniu parku narodowego Garajonay. Zobaczymy tutaj drzewa laurowe, mchy i porosty oraz innych 450 gatunków roślin. Tam, gdzie przez gęste korony drzew dostanie się słońce, kwitną rośliny w niewiarygodnych kolorach.

Na wschodnim wybrzeżu La Gomery znajduje się stolica wyspy. San Sebastian było zbudowane w czasach pobytu Krzysztofa Kolumba. We wrześniu 1492 roku tutaj uzupełniał swoje zapasy i udawał się w dalsza podróż, której celem było odkrycie nowego kontynentu.

Plaże są tutaj w większości żwirowe. Największym centrum turystycznym wyspy jest Valle Gran Rey, które tworzy kompleks kilku wiosek. Ulubionym miejscem rekreacyjnym stała się Playa de Santiago.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok