Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura

(Strony) > > > Fuerteventura

Fuerteventura oferuje turystom najpiękniejsze plaże z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Złocisto-biały piasek tworzy kilkukilometrowe szerokie plaże, oblewane wodami turkusowej wody morskiej. Wyspa jest rajem dla miłośników sportów wodnych, a szczególnie windsurfingu. Jest ona wygodna dla rodzin z dziećmi, gdyż dostęp do morza jest wszędzie dozwolony. Z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów.

Fuerteventura – wyjątkowa z Wysp Kanaryjskich

Wyspa Fuerteventura ma powierzchnię 1661 km2 i najlepsze położenie z całego archipelagu. Oddalona o 115 km od Maroka, co ma wpływ na tamtejszy klimat. Jest tutaj najbardziej sucho, ale i najcieplej. Wyspa jest tworem wulkanicznym.

Nie jest to teren gęsto zaludniony, a mieszkańcy zajmują się często hodowlą kóz i produkcją koziego sera. Stolica jest Puberto del Rosario, skąd łatwo można wybrać się na wycieczkę do sąsiedniego Lanzarote.

Plaże i morze na wyspie Fuerteventura

Większość tych najatrakcyjniejszych plaż znajduje się na półwyspie Jandia. Największym kurortem jest Morro Jable, nowoczesne miasto, które powstało na miejscu małej wioski rybackiej. Są tutaj nie tylko piękne plaże, ale też dużo sklepów, restauracji i barów. Mekką windsurfingu stała się plaża Sotavento, która leży na wschodniej części półwyspu Janida. Wieje tutaj prawie zawsze wiatr. Plaża ma długość 5 km i przy odpływie osiąga 1 km szerokości. Dzięki dużej liczbie wypożyczalni można sprawdzić swoje umiejętności w windsurfingu.

Lądowa część wyspy Fuerteventura

Także północna część wyspy ma coś do zaoferowania. Jest tu rezerwat przyrody w El Jable. Na powierzchni 20 km2 znajdują się wydmy piaszczyste, które sprawiają wrażenie pobytu na pustyni. Są tutaj także plaże, niektóre dla nudystów. Chronioną częścią jest mała wysepka Los Lobos, która leży w niedalekiej odległości od północnego wybrzeża i oferuje piękne plaże oraz przyjemne spacery. Niedaleko portowego miasta Corralejo znajduje się Baku Water Park.

Wnętrze wyspy jest górzyste i wyschnięte. Znajduje się tutaj najpiękniejsze miasto wyspy Betancuria, które kiedyś było stolicą. Powstało w 1404 roku i dzięki interesującej architekturze, a szczególnie katedrze, zostało wpisane na listę zabytków kultury.

Ładnym widokiem są wiatraki, których 38 zachowało się do dzisiaj. Dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym młynarstwo stało się tutaj dobrze rozwiniętą branżą.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok