Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Wyspy Kanaryjskie - El Hierro

(Strony) > > > El Hierro

Wyspa El Hierro była w dawnych czasach uważana za prawdziwy koniec świata. To najmniej zaludniona wyspa w tym rejonie. W odróżnieniu od pozostałych El Hierro nie stała się centrum turystycznym. Ten fakt pomaga miejscowej przyrodzie, która tutaj jest wyjątkowo urozmaicona.

Natrafimy tutaj na naturalne zbiorniki wodne, w których można się odświeżyć. Zobaczymy także plantacje bananów, winnice i lasy piniowe. Także El Hierro nie może wyprzeć się swojego wulkanicznego pochodzenia. Są tutaj potoki w lawie oraz skały i urwiska, które stanowią pozostałość krateru wulkanicznego. Cała wyspa jest pod ochroną UNECSO i jej zwiedzenie pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Wyspa ma powierzchnię 278 km2 i około 10 tysięcy mieszkańców. „La Isla Chiquila“, czyli „mała wyspa”, jak powszechnie El Hierro się nazywa, leży w najbardziej na południe i zachód wysuniętej części archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Wyspę bardzo lubią turyści piesi, którym El Hierro oferuje bardzo różnorodny krajobraz na małej powierzchni. Przyjeżdżają tutaj także miłośnicy nurkowania, według których jest to jedno z najładniejszych miejsc w całej okolicy. Jeżeli bardziej niż świat morski interesuje nas historia, to warto odwiedzić wykopaliska archeologiczne w El Tagoro.

Chociaż kąpiel w morzu może okazać się przyjemna, to jednak piaskowe plaże tutaj nie występują. Warto odwiedzić uzdrowisko Sabinosa, a także Mirador de la Peña, który wspaniałym widokiem przewyższa inne miejsca na wyspie. Nie należy zapomnieć o odwiedzeniu stolicy Valverde.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok