Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl Wyspy Kanaryjskie - Travelon.pl

Ponad sto lat turystyki

15.09.08 11:37:02

Gdy mówimy Wyspy Kanaryjskie, to większość ludzi wyobrazi sobie plaże, słońce, kulturę, tradycję. Ten archipelag należy bezspornie do najbardziej ulubionych kierunków turystycznych na świecie. Pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku, tutaj można było spotkać maksymalnie stu turystów rocznie. Dzisiaj, o sto lat później, rocznie można ich naliczyć prawie 11 milionów.

Pierwsi europejscy turyści pojawili się na wyspach w XIX wieku. Wśród pierwszych był także Alexander von Humboldt, znany niemiecki przyrodnik, który po powrocie spędził wiele czasu przy opisie Tenerife. Dzięki niemu o Wyspach Kanaryjskich dowiedziało się wiele ludzi i w ten sposób powstały tutaj podstawy turystyki. Ruch turystyczny stał się podstawą rozwoju ekonomiki.

Las Palmas na wyspie Gran Canaria oraz Santa Cruz na Tenerife były pierwszymi letniskami. Tutaj wybudowano pierwsze hotele. Co prawda na początku XX wieku było tylko kilka hoteli, ale śmiało mogły konkurować z europejskimi i zdobyły wielką sławę.

Po pierwszej wojnie światowej odnotowano rozwój turystyki. Prawdziwy boom rozpoczął się jednak dopiero pod koniec lat pięćdziesiątych. Stało się to dzięki rozwojowi firm transportowych i biur podróży.

Nieustannie wzrasta liczba osób odwiedzających Wyspy Kanaryjskie. To spowodowało potrzebę postania kolejnych atrakcyjnych miejsc. Oprócz dużych miast, centra turystyczne powstały w takich jak m.in. Maspalomas na Gran Canaria czy Playa de las Americas na Tenerife. Z czasem Wyspy Kanaryjskie stały się ulubionym kierunkiem turystycznym. Podobnie jak znane parki narodowe oraz wyjątkowy komfort wypoczynku. To już ponad sto lat archipelag zachwyca turystów swoim pięknem, różnorodnym krajobrazem i przyjemną pogodą przez cały rok.

Najnowsze informacje...

20.04.2012 Jean de Béthencourt
02.09.2010 Kanaryjski dialekt
04.02.2010 Manolo Blahnik

Ostatnio na forum...

15.04.2012 Biuro Podróży
10.04.2012 wymarzony urlop
10.04.2012 wyspy kanaryjskie polskie biuro
13.12.2011 która wyspa?
21.07.2011 Zakwaterowanie

Najnowsze zdjęcia...

Tenerife
Lanzarote
Gran Canaria
nad powierzchni
widok